הבית הסולארי לוגו

חשמל סולארי על הגג – כך תהפכו את הגג שלכם לאפיק הכנסה משתלם

חשמל סולארי על הגג – כך תהפכו את הגג שלכם לאפיק הכנסה משתלם

כשמדברים על אפיקי הכנסה משתלמים, אנו חושבים לרוב על דירות להשכרה, מניות או אגרות חוב ומטבעות וירטואליים. לא כל אפיקי ההכנסה הללו ידידותיים במיוחד או אפשריים לאדם הפשוט. אפיק הכנסה שמתחיל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות הוא חשמל סולארי – חשמל שניתן לייצר באופן עצמי באמצעות התקנה של פאנלים סולאריים. כך תהפכו את הגג שלכם לאפיק הכנסה משתלם.

גגות למערכות סולאריות

למי שלא מכיר – מערכת סולארית היא מערכת המבוססת על לוחות סולאריים, שקולטים אנרגיה מהשמש והופכים אותה בתהליך שאינו מזהם את הסביבה לחשמל. אם בוחנים מקומות שניתן להתקין עליהם לוחות סולאריים, אחד המקומות המותאמים ביותר לכך הוא הגג.

מערכות סולאריות צריכות להיות מותקנות על משטח רחב, שטוח וחשוף לשמש. לכן, גגות הם המקומות האידיאליים למיקום הפאנלים. במדינה שלנו אין בעיית שמש, פרט לכמה ימים במהלך החורף, מה שלא פוגע באופן מהותי בעבודת הלוחות הסולאריים. אם הגג רחב מספיק, ניתן להתקין עליו כמות גדולה יותר של לוחות. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאין הצללה של הגג על ידי גורמים מסוימים, כמו בניינים שכנים.

הכנסה באמצעות המדינה

ניתן להגיע אל הכנסה קבועה באמצעות הסכם מכירת חשמל למדינה. למשל, מי שמייצר אנרגיה סולארית לבית באמצעות מערכות סולאריות, יכול להגיע למכור את החשמל שהוא מייצר ישירות למדינה. המדינה משלמת לפי מחיר קוט"ש חשמל מסוים.

בעל המערכת הסולארית יקבל מהמדינה תשלום קבוע בעבור החשמל אותו הוא יספק לה. ניתן לחזות את כמות החשמל המשוערת שתיוצר על ידי מערכת סולארית נתונה, כך שהמערכת הופכת למעשה לאפיק הכנסה בטוח, שמספק סכום כספי בגודל די קבוע שניתן לחישוב על ידי לקיחה בחשבון של מחיר קוט"ש חשמל וכמות החשמל שמספק בעל המערכת.

צמצום הוצאות

אפשר להסתכל על מערכות סולאריות גם כאפיק הכנסה גם אם משתמשים בהן בצורה עצמאית. אדם שיכול לספק לעצמו אנרגיה סולארית בבית באמצעות מערכות סולאריות, יכול לצרוך את החשמל שהוא זקוק לו באמצעות המערכת הפרטית שלו.

הדבר יאפשר לו לשלם פחות כסף למדינה, שכן הוא כבר לא צריך להשתמש בחשמל שהיא מייצרת. אם המערכת הסולארית שלכם מצליחה לספק את כמות החשמל בה אתה משתמשים, תוכלו להשתמש בה כמקור לחשמל שלכם ובכך לחסוך עד עשרות אלפי שקלים בשנה.

פתרון לטווח ארוך

אחד הדברים המפחידים ביותר שקורים במהלך חיפוש אחר אפיקי הכנסה, היא חוסר היכולת ליצור וודאות. מערכת סולארית מאפשרת לכם ליצור החזר השקעה מפאנלים סולאריים וודאי. מערכת האקלים הישראלית ברורה ומחיר הקוט"ש חשמל ידוע גם הוא, לכן תיווצר אצלכם וודאות במהלך השימוש במערכות סולאריות כאפיקי השקעה.

כמובן שכדי לדעת מהו החזר השקעה מפאנלים סולאריים שיכול להיווצר על גג מסוים צריכים לקחת בחשבון פרמטרים שונים, כמו גודל הגג, כמות הפאנלים הסולאריים שמותקנים על הגג והחשיפה של הגג לשמש, אך מה שבטוח לגבי הכנסה ממערכות סולאריות היא שמדובר על פתרון עם וודאות גבוהה יחסית לטווח ארוך. לעומת דירות או מניות, שתלויות ביותר מדי גורמים לא ודאיים, הביקוש לחשמל תמיד קיים.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם