הבית הסולארי לוגו

כך הגג שלך יכול לייצר חשמל מהשמש בלי להוציא שקל מכיסך

כך הגג שלך יכול לייצר חשמל מהשמש בלי להוציא שקל מכיסך

כולנו עושים שימושים שונים ומגוונים באנרגיית החשמל, המאפשרת לנו לבצע פעולות שגרתיות ויום–יומיות ולשמור על שגרת חיים תקינה, כך שממש קשה לנו לדמיין את החיים ללא צריכת חשמל, המסופק לנו על ידי חברת החשמל. אך האם חשבתם לעצמכם פעם כי תוכלו לייצר חשמל בתהליך פשוט ובאופן עצמאי?

 

החשמל ואנחנו

העידן המודרני בו אנחנו חיים, המתאפיין בעיקר בטכנולוגיה מתפתחת, נשען ברובו על צריכת אנרגית חשמל, המאפשרת לנו להפעיל את המכשירים הטכנולוגיים השונים ולבצע פעולות פשוטות ויום – יומיות, כך שנוכל לשמור על סטנדרט ואיכות חיים גבוהה.

את החשמל אנחנו צורכים מחברת החשמל בישראל, הפועלת לייצור אנרגיית החשמל באמצעות מגוון שיטות ותהליכים, המבוססים בעיקר על תחנות כח אלקטרו מכניות, אשר פועלות באמצעות שריפת דלקים מאובנים, דוגמת נפט, גז ופחם.

 

האתגרים העומדים בפני תהליכי הפקת החשמל המסורתיים

האתגרים העיקריים העומדים בפני תהליכי הפקת החשמל המסורתיים הם תהליך הפקת אנרגיה הנחשב למזהם במיוחד וכן עצם העובדה כי משאבי טבע אלו הולכים ומתכלים. כדי להתמודד עם אתגרים אלו ולהבטיח אספקת אנרגיה יעילה וירוקה, הומצאה המערכת הסולארית, הפועלת לניצול קרני השמש והפיכתן לאנרגיית חשמל.

 

מערכת סולארית – לנצל את הגג באופן מיטבי

מערכת סולארית היא למעשה מערכת המורכבת על גבי הגג ובאמצעות פאנלים סולאריים מיוחדים, המערכת פועלת לקליטת קרני השמש והפיכתם לאנרגיית חשמל, המספקת לשימושים ביתיים ואף מסחריים (תלוי בסוג המערכת ובהספק החשמל שהיא יכולה לייצר.

תהליך הפיכת אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית נחשב לתהליך ירוק וידידותי לסביבה, מה עוד שמדובר באנרגיה זמינה ובלתי מתכלה, במיוחד במדינה כמו מדינת ישראל, בה השמש זורחת במרבית ימות השנה. בנוסף על כך, למערכת הסולארית קיימים גם מספר יתרונות כלכליים:

  • חיסכון בהוצאות החשמל

היות וחברת החשמל היא החברה היחידה המספקת חשמל בישראל, הרי שהיא קובעת את תעריף חשמל, המהווה חלק נכבד מההוצאות השוטפות של הבית. באמצעות התקנת מערכת סולארית על גג המבנה שלנו, נוכל לייצר חשמל מהשמש ולהפחית את הוצאות החשמל.

 

  • הכנסה פאסיבית

מלבד החיסכון בהוצאות החשמל, מערכת סולארית על גבי הגג שלנו יכולה גם לייצר לנו הכנסה פאסיבית וזאת באמצעות שתי דרכים עיקריות:

 

  • תשלום חברת חשמל

במידה והמערכת שלנו מייצרת הספק חשמל מעבר לצרכים שלנו, הרי שנוכל לנהל משא ומתן מול חברת החשמל ולקבוע תעריף חשמל ולמכור את עודפי החשמל שלנו אל חברת החשמל.

 

  • השכרת גג למערכת סולארית

במידה ומדובר בגג משותף או שאתם לא ממש מעוניינים להתעסק עם התקנת מערכת סולארית על גבי הגג שלכם, הרי שתוכלו עדיין לנצל את שטח הגג שלכם וליהנות מהכנסה פאסיבית, באמצעות השכרת גג למערכת סולארית.

 

מערכות סולאריות מסחריות

האפשרות לנצל את שטח הגג באופן מיטבי ולהתקין מערכות סולאריות שיספקו לנו חשמל באופן עצמאי ובלתי תלוי בחברת החשמל, הולך ותופס תאוצה, כאשר אחת המגמות הבולטות בתחום היא מערכות סולאריות מסחריות, המאפשרות להגדיל את הכנסות העסק ולמנף את פיתוח העסק.

כך, השטחים המסחריים הגדולים, הפכו מבנים מסחריים כמו מבנים חקלאיים והאנגרים ענקיים, לתשתית פורה להתקנת מערכות סולאריות, המביאה לחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל ובמקרה של ייצור חשמל עודף, גם קבלת תשלום חברת חשמל.

 

התקנת מערכת סולארית על הגג – ההיבטים הבירוקרטיים

מלבד התהליך הטכני עצמו של התקנת מערכת סולארית על גבי הגג, הרי שקיימים גם היבטים בירוקרטיים אותם עלינו לקחת בחשבון, דוגמת קבלת אישור מהנדס, אישור חיבור מחברת החשמל ובמקרים של מערכות בעלות הספק העולה על 50 קילו וואט, הרי שתדרשו גם להיתרי בנייה מתאימים.

 

התקנת מערכת סולארית עם חברה מקצועית

בין אם מדובר בהתקנת מערכת סולארית על גבי הגג הביתי שלכם, בניין מגורים משותף או מבנה מסחרי, חשוב לוודא כי התקנת המערכת מבוצעת על ידי חברה מקצועית ומנוסה בתחום, הפועלת בהתאם לתקני הבטיחות הרלוונטיים ומעניקה שירות אמין ובמחיר סביר.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם