הבית הסולארי לוגו

מהם השלבים בהתקנת מערכת סולארית ביתית

מהם השלבים בהתקנת מערכת סולארית ביתית

שמעתם על אנשים שנהנים מחסכון ומפיקים אנרגיה סולארית באמצעות מערכת סולארית. אתם רוצים גם וזה מובן. בפרט כאשר מדובר במשהו משתלם. התקנות מערכות סולאריות לא מתחילות ומסתיימות ביום אחד. ליום ההתקנה נערכים מראש. גג סולארי ביתי לא קם ביום אחד. קודמים לו תהליכי תכנון וייעוץ. כאן ריכזנו עבורכם את השלבים שתעברו בהתקנה כזו עד שתקבלו תשלום חברת חשמל על החשמל שאתם מפיקים. אז בואו נתחיל.

איך מערכת סולארית מפיקה אנרגיה סולארית?

המערכת הסולארית מורכבת מלוחות סולאריים המכילים אלקטרונים ופרוטונים הקולטים את קרינת השמש. ברגע שהאלקטרונים מקבלים קרינת שמש ומתחממים, הם מתחילים לנוע כלפי מעלה בזרם אחיד. זרם האנרגיה המופק הופך לזרם חשמלי וכך הזרם מועבר אל ממירי מתח הממירים את האנרגיה הסולארית לחשמל מניב רווחים. תהליך הפקת החשמל לא פוסק מהרגע בו המערכת נכנסת לשימוש. המרוויח הראשי הוא המשקיע בה שנהנה ומקבל תשלום חברת חשמל על אספקת החשמל.

התקנות מערכות סולאריות – מהם השלבים?

שלב ראשון  – ייעוץ ותכנון

בשלב הראשוני חשוב לבדוק את התאמת השטח להתקנות מערכות סולאריות. לא על כל גג יהיה ניתן להתקין גג סולארי ביתי… הרי נדרש שטח מינימלי לצורך כך. כאשר מדובר בגג קטן במיוחד, לא תמיד הקנת מערכת סולארית תתאפשר.

בשלב קבלת ייעוץ ממומחה לאנרגיה סולארית, תוכלו לשאול את כל השאלות שיש לכם על המערכת, לקבל את כל המידע בנושא ולקבל הכוונה לגבי גיוס מימון לפרויקט, במידה ואתם זקוקים למימון.

בדרך כלל לאחר שתפנו לחברה העוסקת בהתקנות מערכות סולאריות, תקבלו פגישה עם יועץ סולארי לאחריה תקבלו חוזה עליו תחתמו במידה שאתם מעוניינים להמשיך בפרויקט ולהרוויח.

שלב שני – גיוס מימון

מערכת סולארית יהא דבר יקר אך שווה השקעה. לא לכל אחד יש כסף נזיל כדי להשקיע בה ולכן חשוב לדעת כי ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות מימון להתקנת גג סולארי ביתי. ישראל מעודדת את ההתפתחות בנושא ולכן היא גם מקלה על המבקשים לקבל הלוואה למימון פרויקט כזה. יועץ סולארי ידע לכוון אתכם אל אפיק מימון משתלם (נתונים המימון משתנים כל הזמן ולכן כדאי להתעדכן מאיש השטח עצמו).

שלב שלישי – התחלת העבודה

התקנת מערכות סולאריות היא עבודה הנמשכת בין 3 ל-5 ימים. לרוב, היא תתחיל כבר בשעות הבוקר המוקדמות ואורכה ישתנה בהתאם לתנאי השטח הקיימים. בשלב ראשון יגיעו אל השטוח הצוות האחראי על הצבת התשתית להתקנת המערכות הסולאריות. צוות נוסף שיגיע יהיה אחראי על התקנת ארון החשמל והממירים במיקומים יעילים.

לאחר הצבת התשתית יתחילו להניח את הכבלים המחברים בין הממיר למערכת הסולארית. בשלב הבא יונחו הפאנלים הסולאריים והם ישתלבו אחד לצד השני בהתאמה על פי התכנון המקורי. כעת יוכנו תעלות החשמל בהן יעבור זרם החשמל המופק וכמובן שלאורך כל העבודה חשוב לשים דגש על בטיחות וחיפוי טובים להגנה מפני מזיקים ופגעי מזג אוויר.

שלב אחרון – תשלום חברת החשמל

בשלב האחרון הצוות מחבר בין ממירי המתח אל המערכות הסולאריות וכך אתם מקבלים גג סולארי ביתי. לאחר שחתמתם על חוזה התקשרות עם חברת החשמל, תקבלו תשלום על החשמל המופק על ידכם ומסופק לחברת החשמל.

מה חשוב לבדוק לפני התקנת גג סולארי ביתי?

לפני שמתקינים גג סולארי ביתי חשוב לבדוק את כדאיות התקנת מערכת סולארית עליו. ככל שהגג גדול יותר, כך יהיה ניתן להתקין יותר ויותר לוחות סולאריים. יחד עם זאת,  חשוב לבדוק את סוג הגג, חוזקו ומיקומו. חשוב לבדוק אם קיימת הצללה על הגג ואיך ניתן לייעל את התהליך.

הבית הסולארי – הבית למערכות סולאריות מתקדמות

אתם רוצים להתקין מערכת סולארית איכותית ועמידה לאורך זמן כדי שתוכלו להנות ממנה ולהרוויח. אצלינו תקבלו מעטפת שלמה מטובי המומחים בתחום האנרגיה הסולארית. נשמח לעמוד לשירותכם. צרו עימנו קשר.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם