הבית הסולארי לוגו

מהם השלבים בהתקנת מערכת סולארית מסחרית

מהם השלבים בהתקנת מערכת סולארית מסחרית

העידן המודרני בו אנחנו חיים, מבוסס על צריכת כמות אנרגיה רבה, באופן שהביא אנשים רבים לחשוב כיצד ניתן לנצל את מקורות האנרגיה הטבעיים בצורה חכמה וירוקה. בשנים האחרונות, מערכות סולאריות הפכו לפתרון הירוק והמשתלם במיוחד, הן עבור שימושים ביתיים והן עבור שימושים מסחריים

 

מהי אנרגיה סולארית?

העידן המודרני בו אנחנו חיים והשימושים השונים שאנחנו עושים בחשמל ובמערכות הטכנולוגיה השונות, מבוסס על צריכת מקורות אנרגיה רבים – פחמן, נפט, אנרגיה כימית ועוד. לצד עצם העובדה כי מקורות אנרגיה מסורתיים אלו מתחילים להתמעט עם השנים, הרי שמדובר גם בתהליך הפקת אנרגיה מזהם במיוחד, באופן שהביא אנשים רבים לחשוב על פתרונות אחרים, ירוקים וזולים יותר.

כך, עם השנים התחילו לחשוב ולהמציא פתרונות יצירתיים לניצול משאבי אנרגיה טבעיים וזמינים, כמו כוחה העצום של השמש, אותו ניתן לנצל להפקת אנרגיה סולארית, בתהליך ידידותי לסביבה ומשתלם במיוחד.

 

מערכת סולארית – כיצד בדיוק היא עובדת?

ניצול קרני השמש והפיכתם לאנרגיה סולארית, מתבצע באמצעות מערכת סולארית, המורכבת ממספר רב של פאנלים סולאריים, הקולטים את קרני השמש ומבצעים את המרת האנרגיה הנקלטת להספק חשמלי, אותו אנחנו יכולים לנצל לשימושים ביתיים ומסחריים אשר יאפשרו לנו גם הכנסה פאסיבית.

 

מערכות סולאריות מסחריות

עד לפני מספר שנים, מערכות סולאריות היו נפוצות בעיקר על גבי גגות של בתים פרטיים ובהתאם לכך, שימשו בעיקר לצריכת חשמל ביתית. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה ואפשרויות ההתקנה היעילות והמתקדמות, ניתן לעשות גם שימוש מסחרי במערכות אלו, שהנפוצים מביניהם הם:

מרכזי מסחר גדולים ושטחי מסחר מרכזיים, יכולים לנצל את השטח הגדול והבלתי מנוצל של הגג שלהם, להתקין מערכת פאנלים סולאריים ולהתחיל לנצל את אנרגיית השמש ליצירת הכנסה פאסיבית, אשר תסייע למנף את נזילות הנכס ואת הכנסותיו. כך, ניתן למצוא כיום מגוון  מערכות סולאריות מסחריות על גבי מבנים חקלאיים, מחסנים, רפתות ועוד.

 

יש לכם שטח גג גדול ובלתי מנוצל? גם אם אין לכם את ההון העצמי הדרוש להתקנת מערכת סולארית, תוכלו להשכיר את שטח הגג שלכם לחברה מקצועית שתבנה על הגג מערכת סולארית חכמה ותעביר לכם מידי חודש דמי שכירות בהתאם.

 

התקנות מערכות סולאריות – מה חשוב לבדוק לפני?

אין ספק כי הרעיון להפוך את שטח הגג הבלתי מנוצל שלנו למקור הכנסה פאסיבית ולפתרון לחיסכון בהוצאות החשמל שלנו, הוא רעיון נפלא שכל אחד מאיתנו ירצה לקפוץ עליו בלי היסוס, אך עוד לפני שמתחילים בתהליך, כדאי לבדוק את הנקודות הבאות:

  • גודל הגג

כדי לנצל את שטח הגג לצרכים מסחריים, חשוב שיהיה מדובר בגג בעל שטח גדול (לפחות 60 מ"ר) ובמיקום מתאים ונגיש, כך שניתן יהיה להתקין עליו בקלות וביעילות את המערכת הסולארית.

  • תכנון הנדסי

גם אם מדובר בשטח גג גדול, עדיין יש לוודא כי הוא אכן מתאים לשאת את משקל המערכת הסולארית בצורה בטיחותית ובהתאם לתקנות.

  • הוצאות מול הכנסות

אמנם במרבית המקרים מדובר יהיה בהשקעה משתלמת, אך בכדי שתוכלו להבטיח לעצמכם ראש שקט ולהימנע מהפתעות שונות, מומלץ יהיה לבצע שיקולי כדאיות ולהכניס את מגוון הפרמטרים השונים המשפיעים על ההוצאות / הכנסות בחשבון.

 

שלבי ההתקנה של מערכות סולאריות

תהליך התקנות מערכות סולאריות, מתחיל במדידת הגג והכנת תכניות מתאימות להתקנת המערכות הסולאריות, תוך קבלת אישורים נדרשים מהגורמים הרלוונטיים – מהנדסים וחברת החשמל. לאחר שלבים מקדמיים אלה, המערכת תותקן במשך מספר ימים על ידי צוות התקנה מקצועי.

שלבי ההתקנה הטכניים של המערכות הסולאריות המסחריות מתחילים בהנחת מערכת הכבלים הראשית, המחברת בין המערכת הסולארית לבין הממיר. לאחר מכן, תתבצע פריסת פאנלים סולאריים והנחתם בנקודות ייעודיות, על פי התכניות המוקדמות שביצענו. בשלבים הסופיים של ההתקנה, הצוות יבנה תעלות חשמל ויפעל לחיבור המערכת הסולארית ארון החשמל.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם