הבית הסולארי לוגו

מיתוסים על אנרגיה סולארית

מיתוסים על אנרגיה סולארית

אנו חיים בעולם בו רמת המודעות לחשיבות השמירה על סביבה ירוקה גוברת מיום ליום וכך, לא פלא לראות התקנות מערכות סולאריות וניצול אנרגיה סולארית. רבים הם המיתוסים הנפוצים בנושא. החלטנו לשבור היום את המיתוסים. ומי יודע, אולי גם אתם עוד תרצו גג סולארי ביתי או אפילו מערכת סולארית להשקעה.

 

התקנות מערכות סולאריות לא משתלמות כספית

לא מעט אנשים טועים לחשוב כי אנרגיה סולארית כרוכה בהוצאה כספית לא משתלמת. חשוב לדעת כי זה לא נכון. ההשקעה הראשונית היא חד פעמית והיא רק על התקנת מערכת סולארית. בסופו של דבר, בעלי גג סולארי ביתי מדווחים על רווחים מהאנרגיה המיוצרת, בעלי גגות סולאריים נהנים מהכנסה יציבה מחברת החשמל כשהם לא צריכים לבצע דבר לשם כך, הם נהנים מהכנסה פאסיבית שמניבה רווחים. השמש מומרת לאנרגיה סולארית וכך בעלי מערכת סולארית מרוויחים כסף על החשמל המופק.

 

אי אפשר להסתמך על אנרגיה סולארית

בהרבה בתים הותן גג סולארי ביתי המייצר חשמל עבור דיירי הבית.. רבים טוענים כי לא ניתן להסתמך על אנרגיית השמש, בפרט לא כשמזג האוויר לא צפוי, יש גשמים ורוחות. חשוב לדעת כי הטכנולוגיה מתפתחת וגם אם בעבר זה היה כך, הרי שהיום קיימים פתרונות המאפשרים אגירה של אנרגיה רבה שתספק לכם חשמל גם בזמן בו השמש לא זורחת על המערכת הסולארית שלכם.

 

גג סולארי ביתי הוא סיפור יקר

אמנם מדובר בסיפור יקר, אך אם אתם בונים גג סולארי ביתי, תיווכחו לראות כי ככל שהזמן עובר, אתם מכסים את ההשקעה. אתם אמורים לקזז את תשלום חשבון החשמל שלכם עם הרווחים שאתם מקבלים וכך בקלות לחשב כמה כסף אתם מקבלים על האנרגיה הסולארית שיוצרה על גג ביתכם. אז אמנם מדובר בהשקעה ראשונית גבוהה, אך היא לא משמעותית בהתחשב בעובדה שלאחר מכן אתם לא צריכים לשלם חשבון חשמל יקר ובמרבית הפעמים אתם גם תקבלו כסף מחברת החשמל על עודפי החשמל בהם לא השתמשתם.

 

מערכת סולארית פוגעת בגג

כאשר מתקינים מערכת סולארית על גג, לא קודחים בגג, מניחים יריעה ביטומנית ועליה לבנה שהיא הבסיס להתקנות מערכות סולאריות. מערכת סולארית בסופו של דבר מגנה על הגג ומבודדת אותו בשכבה נוספת והטמפרטורה בבית הופכת למבודדת יותר.

 

לסיכום

מערכות סולאריות ידועות כהשקעה יעילה לניצול אנרגיית השמש והפיכתה לחשמל זמין. כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי אמנם יש צורך בהשקעה ראשונית בעת ההתקנה, אך מדובר בהשקעה במחזירה את עצמה בגדול, בעל המערכת הסולארית מרוויח כסף מזריחת השמש… אם אתם מעוניינים להתקין מערכת סולארית על גג ביתכם, חשוב שתפנו לחברה מקצועית ומוחית העוסקת בתחום שנים רבות. אתם רוצים לקבל אחריות על העבודה ולדעת שאתם מקבלים את הטוב ביותר.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם