הבית הסולארי לוגו

מערכת סולארית לולים ורפתות – למה זה כדאי

מערכת סולארית לולים ורפתות - למה זה כדאי

מערכות סולאריות, שמייצרות חשמל באמצעות אנרגיה סולארית שמקורה בשמש, ניתנות להתקנה באזורים שונים. זה יכול להפתיע אנשים רבים שלא מודעים להיתכנות של הקמת מערכות כאלו בשטח שנמצא ברשותם. ניתן להדגים זאת עם לולים ורפתות, שמאפשרים במרבית המקרים התקנה של מערכות סולאריות בצורה נוחה, יעילה ומשתלמת כלכלית. אלו הסיבות בגינן זה כדאי.

 

למה בלול וברפת?

מערכות סולאריות עובדות באמצעות פאנלים סולאריים. הפאנלים הללו קולטים אנרגיה סולארית שמקורה מהשמש. עם האנרגיה שהם קולטים ניתן להפיק חשמל. החשמל שמופק הוא חשמל לכל דבר ועניין, כאשר השוני הוא תהליך ההפקה כאמור. הפקה קלאסית של חשמל היא תהליך מזהם יותר, בו נפלטים חומרים שונים אל האוויר.

לולים ורפתות הם מקומות מצוינים להתקנה של מערכות אנרגיה סולאריות. גם בלולים וגם ברפתות ניתן להתקין את המערכות הללו על הגגות. פאנלים סולאריים מותאמים למשטחים ישרים ורחבים – סוג המשטחים של הגגות של לולים ורפתות. מכיוון שגם ככה אין שימוש ייעודי לגג של לול או רפת, והם חשופים במרבית שעות היום לשמש, הלול והרפת הופכים למקומות אידיאליים להתקנת מערכות סולאריות.

 

לחסוך בחשבונות

אחת הסיבות בגינן כדאי להתקין מערכות אנרגיה סולארית על גגות של לולים או רפתות, הוא חסכון משמעותי שאפשר להשיג בחשבונות החשמל. אדם שמייצר חשמל באמצעות מערכות סולאריות יכול לעשות שימוש בחשמל ככל העולה על רוחו. ניתן למשל לחבר מערכות הדורשות חשמל בשטח של הלול או הרפת אל המערכת הסולארית.

הדבר יוביל לצריכת החשמל של המערכות הסולאריות ולא של המדינה. כתוצאה מכך, בעל המערכת הסולארית ייצר לעצמו תעריף חשמל נמוך יותר.

 

למכור חשמל למדינה

ייצור חשמל עצמי מאפשר לבעל המערכת הסולארית לא רק ליצור לעצמי תעריף חשמל נמוך באמצעות חיבור מכשירים ומערכות חשמליות אל המערכת שברשותו, אלא גם למכור חשמל למדינה.

ניתן להגיע להסכם עם המדינה בגין מכירת חשמל שמיוצר במערכות סולאריות. למדינה יש שני אינטרסים להסכם כזה: היא גם מקבלת חשמל שמיוצר ממקור שאינו מזהם, דבר אליו שואפת המדינה, והיא גם מקבלת עוד חשמל שהיא יכולה לספק לאזרחים מבלי שיהיה חשש למחסור מסוים. מכיוון שכמות השטחים שברשות המדינה, המאפשרים התקנת פאנלים סולאריים נמוכה, היא זקוקה לאנשים פרטיים שייצרו חשמל בשטחים כמו לולים ורפתות.

 

ניצול שטח קיים

לכל מי שיש לול או רפת, יש שטח מסוים בו הוא מגדל את בעל החיים . למרות זאת, קיים שטח שאין בו שימוש כלל – הגג. בתהליך הגידול של פרות ותרנגולות ברפתות ובלולים, אין שימוש לגג ייחודי לגג. הגג מוצב בתור מחסום המונע מהתנאים השונים של מזג האוויר, כמו חום מהשמש או גשם בחורף, לפגוע בבעלי החיים.

התקנת מערכת סולארית על גג של רפת או לול תוביל לניצול מקסימלי של השטח שברשות בעל הרפת או בעל הלול. בהתקנה אחת פשוטה ניתן להפוך את הגג מעוד חלק במבנה אל מקום שמייצר הכנסות כלכליות משמעותיות ומעניק יתרונות מגוונים על ידי ייצור חשמל עצמי.

 

עם מי אפשר להתקין מערכות כאלה?

בין אם ברשותכם לול או רפת, מערכות סולאריות במקומות הללו ניתן להתקין עם הבית הסולארי. לבית הסולארי שירות מקצועי ומנוסה, שמיומן בהתקנה של מערכות סולאריות בגגות שונים ומגוונים. משלב ההתקנה ועד שלב הפקת החשמל תהנו מליווי מקצועי ופרטני. אם גם אתם רוצים להתקדם אל ייצור חשמל באמצעות אנרגיה סולארית בשטח שלכם, השאירו פרטים

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם