הבית הסולארי לוגו

פאנלים סולאריים באדמה חקלאית – למה זה כדאי

פאנלים סולאריים באדמה חקלאית - למה זה כדאי

כמות החשמל המיוצרת בישראל על ידי אנרגיה ירוקה היא פחותה מ-10%. כדי להעלות את רמת הייצור, משרד החקלאות בשיתוף עם משרד האנרגיה מעודדות התקנות מערכות סולאריות על אדמות חקלאיות. כאן ריכזנו עבורכם מידע מערכות סולאריות מסחריות, פאנלים סולאריים וכל מה שנלווה להתקנת מערכת סולארית על אדמה מסחרית. יצאנו לבדוק למה זה משתלם. מוזמנים חשוף זאת איתנו.

 

מי מעודד התקנות מערכות סולאריות?

משרד האנרגיה בשיתוף עם משרד החקלאות מעודדים התקנות מערכות סולאריות. על פי נתוני המשרדים, כמות החשמל המיוצרת מאנרגיה סולארית מגיעה ל6% בלבד. בממשלה הציבו יעד של 30% מכמות החשמל המסופקת בישראל וזו הסיבה בשלה מעודדים התקנת מערכות סולאריות מסחריות על אדמות חקלאיות.

 

למה כדאי להתקין פאנלים סולאריים על אדמה חקלאית?

פאנלים סולאריים ניתן להתקין בתוך שטחי חקלאות בגובה של כ-3 מטרים מהקרקע וכך להימנע משימוש לא יעיל של שטחים פתוחים. הפאנלים מצלים על היבול החקלאי וכך ההצללה המתקבלת מאפשרת התפתחות חקלאית טובה יותר. באמצעות התקנת פאנלים סולאריים ניתן להפוך מקומות שלא התאימו לגידול יבולים מסוימים למתאימים, תודות להצללה המתקבלת.

 

מערכות סולאריות מסחריות על אדמה חקלאית

ניתן להתקין מערכות סולאריות מסחריות על האדמה החקלאית ובכך ליצור שדה סולארי. חקלאים רבים בוחרים לעשות זאת לאחר שהם מגלים שלא משתלם להיות חקלאי בישראל. הרווחים לא יציבים והסיכונים הנלווים הם רבים. חקלאים רבים מנצלים את השטח החקלאי שלהם להפקת רווחים וכך הם בעצם מעבדים מחצית ממנו ונוטעים יבולים חקלאיים, ובחלק ממנו הם משקיעים בהתקנת מערכות סולאריות. כך הם מרוויחים הכנסה יציבה ופאסיבית לצד הכנסה מפעילות חקלאית. שדה סולארי מונע מהחקלאי להשקיע כספים בענף החקלאות ובמקום זה הוא נהנה מהשקעה מניבה.

 

חשוב לציין כי ניתן להתקין פאנלים סולאריים בטחים חקלאיים ובכך להנות משילוב של חקלאות לצד ייצור אנרגיה ירוקה. השטח החקלאי זוכה לגג עליו מותקנות מערכות סולאריות המניבות רווחים עצומים לבעליהן.

 

למה משתלם להתקין מערכת סולארית?

באופן כללי התקנת מערכת סולארית היא משתלמת, הן מבחינה כספית והן מבחינה אידיאולוגית.

  • מערכות סולאריות מאפשרות ניצול של אנרגיית השמש ומסייעות לשמור על סביבה ירוקה.
  • מערכות סולאריות משמשות כהשקעה אלטרנטיבית יציבה שהצליחה להוכיח את עצמה בכדאיותה.
  • חיסכון בתשלום צריכת החשמל.
  • שכבת הגנה לגג – גג סולארי מגן על גג הבית ומבודד אותו עם פאנלים סולאריים. הגג הסולארי מהווה שכבת הגנה נוספת.

 

לסיכום

כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי התקנת מערכות סולאריות היא משתלמת גם כאשרא היא מבוצעת בקטנה,

בסביבה הביתית. כאשר משלבים מערכות סולאריות מסחריות על גגות חקלאיים ניתן להרוויח כמה דברים כשהמרכזיים שבהם הם: הכנסה חודשית נאה, הצללת מקום הגידול החקלאי והוזלת תעריף החשמל. ההשקעה במערכות סולאריות היא השקעה שהוכיחה את עצמה כמשתלמת ומניבה.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם