הבית הסולארי לוגו

פאנלים סולאריים – כל מה שכדאי וצריך לדעת

פאנלים סולאריים - כל מה שכדאי וצריך לדעת

יוקר המחיה המאמיר מציב בפני רבים מאיתנו אילוצי חיסכון והשקעה שונים. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו חסר יכולת לשלם חשבון חשמל או כל צורך בסיסי אחר. זוהי סיבה שהביאה רבים להתעניין על התקנות מערכות סולאריות, אנרגיה סולארית וכל מה שנלווה לה. הרי החישוב הוא פשוט: הם מעוניינים להתקין גג סולארי ביתי וכך לקבל כסף מחברת החשמל על האנרגיה המופקת. זה אפשרי כאשר מתקינים מערכת סולארית על גגות. כאן ריכזנו עבורכם את המידע שאתם מחפשים על פאנלים סולאריים. אם עדיין יש לכם שאלות, שלחו אלינו, נשמח להנגיש עבורכם מידע שיעזור לכם.

 

מהי אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית היא אנרגיה המופקת על ידי השמש. השמש מייצרת אנרגיה רבה והיא מחממת את כדור הארץ. ניתן להציב פאנלים סולאריים שהם בעצם לוחות סולאריים העשויים מתאי פוטו וולטאי הקולטים את קרינת השמש. כך אנרגיה סולארית מופקת באמצעות מערכת סולארית.

 

כיום מתבצעות התקנות מערכות סולאריות במקומות שאולי לא חשבתם עליהם. זה יכול להיות על גג תחנה – כדי לספק חשמל לנמצאים בתחנה, זה יכול להיות על גדרות, כדי לספק הגנה מפני גניבות, אפילו בחלל עושים שימוש עם אנרגיה סולארית וכך מפיקים אנרגיה במקומות אליהם קשה לספק אנרגיה אחרת.

 

איך עובדת מערכת סולארית?

מערכת סולארית מורכבת מפאנלים סולאריים הקולטים את אנרגיית השמש בצורת הצבעית. התאים הסולאריים הקיימים במערכת מייצרים אנרגיה סולארית. במערכת מותקנים ממירים שתפקידם להמיר את האנרגיה לחשמל וכך החשמל המופק מועבר אל חברת החשמל. חברת החשמל משלמת לבעל המערכת הסולארית כסף תמורת החשמל שהפיק עבורו.

 

מה קורה כאשר מותקן גג סולארי ביתי?

אם בחרתם להתקין גג סולארי ביתי, גג הבית שלכם יזכה למעטפת סולארית מבודדת המורכבת מפאנלים סולאריים המפיקים אנרגיה סולארית. אתם תצטרכו לחתום על חוזה אספקה עם חברת החשמל וכך תוכלו להשתמש בחשמל שיוצר על גג ביתכם ולמכור את עודפיו לחברת החשמל. החשבונות הללו יבוצעו דרך חשבון החשמל הדו חודשי.

 

ממה מורכבים פאנלים סולאריים?

הפאנלים הסולאריים עשויים משכבה דקיקה של סיליקון המכילה אלקטרונים, שכבת מתכת דקיקה ומעליה שכבת מתכת נוספת מחוררת. כל שישים תאים סולאריים זוכים למסגרת זכוכית היוצרת את הפאנל הסולארי המוכר לנו. חשוב לציין כי מדובר בשכבות המיוצרות בטכנולוגיות מתקדמות, רמות הדיוק חשובות ולא מדובר בלוח שניתן לייצר באופן ביתי…

 

כל פעם בה השמש זורחת על הפאנלים הסולאריים, האלקטרונים מתעוררים לתחייה ופשוט מתחילים לנוע כלפי מעלה. כך נוצרת אנרגיה סולארית בשל זרימת האלקטרונים כלפי מעלה. עוצמת זרם החשמל המופק משתנה בהתאם לרמת הקרינה של השמש. ברגע שהשמש מעוננת, עוצמת הזרם תהיה חלשה יותר. כיום יש טכניקות המאפשרות אגירת אנרגיה סולארית גם לשעות הלילה בהם השמש לא זורחת. לרוב, בהתקנת מערכת סולארית עבור גג סולארי ביתי לא יסתמכו רק על אנרגיית השמש אלא יספקו חשמל לדירה, למקרה הצורך.

 

מה כמות החשמל המיוצרת מפאנל סולארי?

בארצנו, נכון להיום, עשרה אחוז מהחשמל המסופק לנו מופק מאנרגיה סולארית. הצפי הוא שהרף יעלה לשלושים אחוזים וכך עלויות ייצור החשמל ירדו באופן משמעותי. פאנל סולארי אחד בגודל של חצי מטר מכיל מעל 60 תאים סולאריים. ניתן לקבוע כי בממוצע 10 מ"ר של פאנל סולארי מייצרים קילו וואט 1 של חשמל בשעה. אם תכפילו את הנתונים בהתאם לסך החשמל המופק בשנה תקבלו מספרים יפים.

 

התקנות מערכות סולאריות – מה שחשוב לדעת בנושא

בחרתם להתקין מערכת סולארית על גג חקלאי או אפילו על גג הבית שלכם. חשוב שתכירו היטב את הפאנלים הסולאריים השונים. ההמלצה היא להשתמש בלוחות סולאריים של חצי מטר. בחרו את הפאנלים בהתאם לחומרי הגלם מהם הם עשויים. אתם לא מעוניינים לקנות סחורה זולה שתעלה לכם ביותר בהמשך ותצריך תיקונים . לוחות סולאריים חייבים להיות עמידים בפני תנאי מזג אוויר קשים.

 

לסיכום

לפאנלים הסולאריים תפקיד חשוב בייצור אנרגיה סולארית. כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי באמצעות הפקת אנרגיה סולארית ניתן להרוויח כסף ולהנות מהפחתת עלויות ניכרת על צריכת החשמל. השקעה במערכות סולאריות מתבררת כהשקעה מניבה ומשתלמת בסופו של דבר.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם