הבית הסולארי לוגו

קרינה ממערכת סולארית – האם פאנל סולארי מייצר קרינה?

מערכת סולארית קרינה

יותר ויותר אנשים גילו את כדאיות ייצור חשמל עצמי והם בוחרים להתקין גג סולארי וכך הם נהנים ומשלמים חשבון חשמל נמוך, אם בכלל. פעמים רבות חברת החשמל היא זו שמשלמת להם על עודפי החשמל שיוצרו באמצעות מערכות אנרגיה סולארית שהם דאגו להתקין על גג ביתם. ניתן להתקין פאנלים סולאריים על מגוון משטחים. זה יכול להיות גג חקלאי, שטח לא מיושב ועוד. בעיקר אלו שהקימו בסמיכות אליהם גג סולארי רוצים לדעת, האם פאנלים סולאריים מייצרים קרינה מסוכנת? יצאנו לבדוק עם המומחים בתחום. מוזמנים להמשיך איתנו.

 

האם מערכות סולאריות מהוות סכנה?

חשוב לציין כי המערכות הסולאריות המותנות בישראל חייבות לעמוד בדרישות מכון התקנים הישראלי והן מאושרות ובטוחות לשימוש. בכל מכשיר חשמלי שאנחנו מחזיקים יש קרינה בלתי מייננת. קרינה כזו קיימת גם מגג סולארי. היא בטוחה לשימוש והיא לא מזיקה.

 

למה קרינה בלתי מייננת על גג סולארי לא מהווה סכנה?

כדי להבין למה קרינה בלתי מייננת לא מהווה סכנה נסביר על סוגי הקרינה הקיימים:

  • קרינה מייננת – מדובר בקרינה בה משתחררים אל האוויר פרוטונים ואלקטרונים. חלקים אלו עלולים לפגוע אנושות באדם עצמו. קרינה כזו קיימת בכורים גרעיניים, חדרי צילום רנטגן ומקומות בהם נפלט רכיב רדיואקטיבי.
  • קרינה בלתי מייננת – בקרינה זו לא נפלטים אל האוויר אלקטרונים ופרוטונים. מדובר בקרינה שהיא הרבה פחות עוצמתית והיא מסוכנת לאדם כאשר הוא קרוב אל מקור הקרינה. ממרחק של חצי מטר ממקור הקרינה, אין סכנה לפגיעה. קרינה כזו קיימת בשימוש במכשיר חשמלי, נייד וגם בגג סולארי.

 

בגלל שהגג הסולארי מותקן מעל לבית, אין חשש שהוא יפלוט קרינה בלתי מייננת באופן ממושך ליד בנ"א ויסכן אותם. הגג נמצא מעל לראש הדיירים בבית במרחק של יותר מחצי מטר.

 

למה ייצור חשמל עצמי הוא משתלם?

רבים לא מבינים מה משתלם בייצור חשמל עצמי. בפרט כשהם לא חשופים לחשבון חשמל שמקבל בעל מערכות אנרגיה סולארית. פאנלים סולאריים מפיקים אנרגיה והראשון שמרגיש זאת הוא חשבון חשמל. בתהליך ייצור חשמל עצמי מתקינים לכם מערכות אנרגיה סולארית על שטח שהקציתם למטרה זו, אתם משקיעים ברכישת הלוחות הסולאריים ומתחילים להנות מקרני השמש שהופכות לחשמל. חברת החשמל תשלם לכם על כל החשמל שאתם מייצרים ומוכרים לה. לרוב, ההתחשבנות נראית לעין דרך חשבון חשמל בו מקוזזת הצריכה מכמות האנרגיה שסופקה וכך חברת החשמל משלמת למשקיע סום נחמד מידי חודשיים.

 

מתקינים פאנלים סולאריים ומוזילים את חשבון חשמל

כפי שסיכמנו כאן ניתן לראות כי באמצעות התקנת מערכות אנרגיה סולארית אנשים נהנים מהכנסה פאסיבית יציבה. הם השקיעו בהתקנת מערכות אנרגיה, והם נהנים מתשלום חשבון חשמל נמוך משמעותית. אם הם בכלל משלמים. לרוב כמות האספקה מייתרת את הצורך בתשלום.

השאירו פרטים ונציג מקצועי יחזור אליכם בהקדם